Oknosolarne
maj 21, 2023
Wybór idealnej kosiarki bijakowej

Żeby ogród stał się dla nas oazą spokoju i odpoczynku, odpowiednie utrzymanie trawnika jest niezwykle istotne. Jednym z niezbędnych narzędzi, które umożliwiają utrzymanie trawy w doskonałym stanie, jest kosiarka bijakowa. Jej precyzyjne tnące ostrza oraz wydajność sprawiają, że jest ona idealnym wyborem dla posiadaczy małych i dużych ogrodów. W niniejszym artykule przyjrzymy się, jak dokonać właściwego wyboru kosiarki bijakowej, która sprosta naszym potrzebom i zapewni efektywną pielęgnację trawnika.

Odpowiednia moc dla Twojego ogrodu

Pierwszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki bijakowej, jest jej moc. Zależnie od rozmiaru i rodzaju naszego ogrodu, będziemy potrzebowali odpowiedniej ilości mocy, aby skutecznie skosić trawę. 

Kosiarki bijakowe różnią się pod tym względem, oferując różne poziomy mocy. Jeśli posiadamy niewielki ogród, możemy zdecydować się na kosiarkę bijakową o niższej mocy, która doskonale poradzi sobie z codziennym koszeniem. Natomiast w przypadku większych przestrzeni, szczególnie o trudnym terenie czy gęstym pokryciu trawą, warto postawić na kosiarkę bijakową o większej mocy, aby zapewnić skuteczne i szybkie koszenie.

Wytrzymała konstrukcja dla długotrwałego użytkowania

Drugim istotnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest jakość konstrukcji kosiarki bijakowej. Chcemy, aby nasze narzędzie wytrzymało długie lata intensywnego użytkowania. Dlatego warto zwrócić uwagę na materiały, z których została wykonana kosiarka. Solidne stalowe elementy, wytrzymałe tworzywa sztuczne i precyzyjne wykonanie to cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. 

Wybierając kosiarkę bijakową o solidnej konstrukcji, możemy być pewni, że będzie nam służyć przez wiele sezonów, niezależnie od warunków, w jakich będziemy jej używać.

Praktyczne funkcje ułatwiające koszenie

Kolejnym aspektem, który warto rozważyć, są praktyczne funkcje oferowane przez kosiarki bijakowe. W dzisiejszych czasach wiele modeli posiada dodatkowe udogodnienia, które mogą znacząco ułatwić pracę w ogrodzie. Przykładem takiej funkcji może być regulacja wysokości koszenia, pozwalająca dostosować kosiarkę do różnych długości trawy.

Innym praktycznym rozwiązaniem jest system zbierania skoszonej trawy, który eliminuje potrzebę ręcznego zbierania i pozwala utrzymać trawnik w czystości. Przed zakupem kosiarki bijakowej warto zastanowić się, jakie funkcje będą dla nas najważniejsze i czy model, który nas interesuje, je oferuje.

More Details
kwi 14, 2023
„Beczka Plus” – Program dopłat dla łapaczy deszczówki

Czy wiesz, że każdego roku setki milionów litrów wody opadowej spływa z dachów i ulic do kanalizacji? To potencjalne źródło darmowej wody dla naszych ogrodów i domów, które możemy łatwo i ekologicznie wykorzystać. Na szczęście coraz więcej miast i gmin zachęca do montażu systemów zbierających deszczówkę, a teraz także oferuje program dopłat „Beczka Plus” dla chętnych.

Co to jest „Beczka Plus”?

Beczka Plus” to program dopłat, który oferuje dofinansowanie zakupu i montażu systemów zbierających deszczówkę dla mieszkańców miast i gmin. Program jest skierowany do właścicieli budynków jednorodzinnych oraz mieszkańców wielorodzinnych, którzy mają możliwość montażu takiego systemu na swojej posesji lub w pobliżu budynku.

Jakie są zasady programu?

Zasady programu „Beczka Plus” są dość proste. Właściciel budynku musi zainstalować system zbierający deszczówkę o pojemności co najmniej 300 litrów. Może to być np. beczka, zbiornik czy rynna z filtrem. Następnie należy zgłosić się do miejskiej kasy z wnioskiem o dofinansowanie, przedstawiając faktury za zakup i montaż systemu oraz potwierdzenie nabycia przez właściciela budynku prawa do nieruchomości. Program „Beczka Plus” oferuje dofinansowanie w wysokości nawet do 50% wartości inwestycji, ale nie więcej niż 5-10 tysięcy złotych, w zależności od miasta lub gminy.

Kto może skorzystać z programu?

Program „Beczka Plus” jest dostępny dla mieszkańców wielu miast i gmin w Polsce. Warto jednak sprawdzić, czy dana miejscowość oferuje takie dofinansowanie i jakie są dokładne zasady programu. Zwykle uprawnieni do dofinansowania są właściciele budynków jednorodzinnych oraz mieszkańcy budynków wielorodzinnych, którzy mają możliwość zainstalowania systemu zbierającego deszczówkę na swojej posesji lub w pobliżu budynku.

Dlaczego warto łapać deszczówkę?

Montaż systemu zbierającego deszczówkę to nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na wodzie, ale także ekologiczne rozwiązanie, które pozwala na zmniejszenie obciążenia kanalizacji i oczyszczalni ścieków. Dodatkowo, deszczówka jest naturalną, miękką wodą, którą można wykorzystać do podlewania ogrodu, mycia samochodu czy spłukiwania

Szukasz zbiornika na deszczówkę? Sprawdź na tej stronie: https://zbiornikinadeszczowke.com/ lub tutaj: https://www.e-zbiorniki.pl/

More Details